Evropský výrobce logistických košů

Práškové malování

je velmi účinná metoda barvení

215 barev

Práškové malování

Práškové malování (nebo také práškové lakování) je nejúčinnější metodou barvení kovů. Zaručuje nejen dlouhotrvající, ale také ohromně atraktivní efekt.

V čem spočívá práškové malování?

Práškové malování je nanášení naelektrizovaných částic barvy na povrch kovu. Používá se k tomu technika elektrostatického stříkání a tepelné úpravy. První fází je čištění, tj. mechanická a chemická příprava povrchu. Druhou fází je nanášení povlaku - práškové barvy elektrostatickou metodou. Díky „nabití“ částic elektrostatickým nábojem a lakovaného prvku barva přilne k povrchu detailu. Třetí etapou jsou tzv. polymerace a vytvrzování nanesené barvy ve speciální peci s vysokou teplotou (dokonce až 230 stupňů Celsia). Doba ohřevu je závislá na typu použité barvy a tloušťce a typu detailu, obvykle je to cca. 20 minut.

Proč prášková barva?

Na rozdíl od tradičních laků poskytují práškové barvy hladké povrchy (bez prasklin, skvrn, bublin a vrásek) s vysokou odolností proti mechanickým a chemickým faktorům. Takto pokrytý povrch se vyznačuje větší odolností proti oděru, ale také většími estetickými hodnotami než v případě barev na bázi rozpouštědel.

Důležitou předností práškového malování jsou ochranné vlastnosti této techniky. Zaručuje odolnost proti chemikáliím, korozi, vysokým teplotám a mechanickému poškození. Chrání před vlhkostí, sluncem, solí a extrémními teplotami. To je zvláště důležité v oblastech, kde jsou změny počasí velmi časté. Další výhodou práškového malování je estetická hodnota této techniky. Umožňuje získat dokonale hladký, rovnoměrně natřený povrch. Během procesu malování se přebytečná látka - prášek - nelepí na prvek. Vyhnete se tak situacím, kdy je např. na jednom místě přebytečná barva a malování je třeba opravit. Je těžké získat lepší kvalitu krytí.

Práškové barvy jsou zcela bezpečné nejen pro životní prostředí, ale i pro člověka. Neobsahují škodlivá, karcinogenní rozpouštědla, která jsou obsažena v tradičních barvách. Neobsahují ani těkavé organické sloučeniny, které přispívají ke vzniku fotochemického smogu. Používáme rovněž certifikované barvy, které umožňují kontakt s potravinami a pitnou vodou. Proto jsou nádoby s práškovým nástřikem nejen ekologičtější než ty malované tradiční metodou, ale jsou také zdravější pro nás, lidi. Stojí za to rovněž zdůraznit, že se proces práškového malování vyznačuje vysokou úsporou vody - hovorově se mu také říká suché malování. To je v situaci ubývajících vodních zdrojů nesmírně důležité.

Co lze malovat práškově?

Práškové malování je určeno především na kovové povrchy, ale vývoj technologie umožňuje použití této techniky i při barvení jiných tepelně citlivých materiálů - jako je dřevo, sklo, keramika nebo MDF desky. Práškové malování lze využít jak na povrchy nacházející se v průmyslu, tak v domácnostech. Je to oblíbený způsob barvení částí strojů, zařízení, různých typů kovových rámů a profilů, stejně jako bran, plotů, schodišť a sportovního vybavení, ať už vnitřních nebo vnějších (např. rámy kol). Je také ideální pro barvení domácích spotřebičů (lednice, pračky, myčky nádobí, klimatizace), květináčů, garnýží, kovového zahradního nábytku. Je obtížné vyjmenovat všechny oblasti, kde se práškové malování skvěle uplatňuje. V případě pochybností nás prosím kontaktujte telefonicky nebo e-mailem.

Naše nabídka:

Všechny detaily objednané pro práškové malování jsou námi důkladně omyty a pečlivě odmaštěny v kyselé lázni, následně vysušeny a nakonec práškově malovány a zahřívány na vysokou teplotu.

Máme k dispozici pec s následujícími rozměry:

  • výška 1600mm
  • šířka 1400mm
  • délka 6000mm


back